Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak kupić dobry rower?

3 września 2020

Jazda na rowerze to samo dobrodziejstwo, ponieważ poprawia ona nasze samopoczucie i sylwetkę, obniża ryzyko chorób serca i ułatwia zasypianie. Jeśli chcesz regularnie zacząć jeździć, ale brakuje Ci sprzętu to koniecznie pomyśl nad kupnem roweru. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego jak wybrać dobry rower.

Oczywistym jest, że nie każdy z nas ma możliwość przeznaczenia dowolnej sumy pieniędzy na zakup roweru. Zazwyczaj jest tak, że kwotę jaką możemy wydać na rower często ogranicza domowy budżet, lecz ważnym jest, żeby rower kupować za tyle, na ile możemy sobie pozwolić. Koniecznie powinniśmy pamiętać o tym, że nie ma sensu przesadnie oszczędzać, ponieważ im lepszy sprzęt będziemy posiadać to tym przyjemniej potem będzie się nam jeździło, a przecież rekreacja powinna być dla nas samą przyjemnością.

Niestety musimy pozbawić się złudzeń, ponieważ przedział cenowy między tysiąc, a dwa tysiące złotych to trochę za mało na dobry sprzęt. Owszem, w tej cenie dostaniemy przyzwoity rower miejski, podstawowy rower trekkingowy. Ale dopiero za cztery tysiące złotych już możemy się rozglądać za trekkingiem z wyższej półki, naprawdę całkiem dobrym góralem, czy rowerem szosowym. Jak więc widać nie jest to mały wydatek.

Jednak powinniśmy pamiętać, że rower bardzo często kupujemy na przykład dlatego, ze chcemy zaoszczędzić wydatki, na przykład na paliwie do samochodu czy też na parkingach w strefie parkowania. Zwykle jest tak, że kwota jaką musimy przeznaczyć na rower, by być z niego zadowolonym jest zależna od wielu czynników. Przede wszystkim jednak nie zapominajmy o tym, że lepiej mieć tani rower niż żaden, jednak  z pewnością dobrze jest przez pewien czas zacisnąć pasa i jednak rzeczywiście zainwestować już w sprzęt lepszej jakości.

Przecież, jakby na to nie patrzeć rower zazwyczaj kupujemy raz na kilka lat. Ale jeśli zamierzamy jeździć nim tylko do sklepu, czy po mieście to jasne - nie ma większego znaczenia z jakiej półki rower mamy (w mieście często nawet lepiej mieć taniego „rupiecia”, którego nie będzie nam szkoda, jeśli ktoś go zawinie sprzed sklepu). W przypadku jednak, gdy  rower ma nam służyć do nieco dłuższych wypraw oraz dać dużo frajdy, to zdecydowanie lepiej poświęcić na jego zakup i więcej czasu, i więcej pieniędzy, a będziemy mogli czerpać z jazdy na rowerze prawdziwą satysfakcję.

Ciekawym oraz dobrym rozwiązaniem może być także kupno używanego roweru, ale wcześniej trzeba taki sprzęt bardzo dobrze sprawdzić, najlepiej w porządnym serwisie rowerowym.