Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ranking najchętniej kupowanych rowerów co najczęściej wybierają internauci? Część druga

9 września 2020

Rower to ważny zakup, a być może to jest to ostatni dzwonek na zakup roweru w tym roku. Pora zastanowić się, który model spełnia Twoje oczekiwania oraz w jakim przedziale cenowym chcesz kupić rower. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący rankingu najchętniej kupowanych rowerów. 

Zwykle modele nieco droższe, które kosztują do 2 tysięcy złotych wybierają osoby, które są zwolennikami weekendowych wypadów za miasto i mają nieco większe oczekiwania. Przede wszystkim są to modele bezpieczniejsze, które zapewnią bezawaryjną jazdę - co jest priorytetem przy dłuższych wyprawach. No cóż pomimo iż najpopularniejszymi rowerami są modele do 1 tysiąca złotych, to internauci, którym zależy na większej bezawaryjności i trwałości sprzętu wybierają droższe jednoślady. Generalnie rzecz biorąc osoby, które są zainteresowane najdroższymi rowerami, czyli powyżej 5 tysięcy złotych, to zdecydowanie profesjonaliści, którzy zwracają uwagę na każdy detal i ponadprzeciętną możliwość jazdy w różnych warunkach.

Trzeba przyznać, że rower do przemieszczania się po mieście to bardzo przydatny sprzęt, a większość z miłośników dwóch kółek pragnie, aby ich maszyna była stylowa, wygodna i tania. Zazwyczaj, gdy kupujemy rower miejski w założonym budżecie to chcemy zwykle nabyć rower, który będzie posiadał dużą wartość użytkową - przede wszystkim ma stanowić dla nas bezproblemowy środek komunikacji w mieście, ma posłużyć jako środek transportu do pracy, szkoły czy sklepu. Dlatego też segment rowerów miejskich w założonym budżecie cieszy się szczególną popularnością wśród kobiet producenci starają się także nadać swoim konstrukcjom ciekawy, stylowy wygląd. Pytanie na co więc zwrócić uwagę kupując rower?

Na pewno na to, z czego są wykonane. Musicie bowiem wiedzieć, że aluminium cechuje się z pewnością mniejszą wagą, z kolei stal dostarczy nam nieco więcej komfortu. Trzeba także przyznać sobie otwarcie, że miejskie rowery w okolicy 1500 złotych nie należą do najlżejszych, dlatego warto wziąć to pod uwagę w kontekście naszego miejsca zamieszkania i ewentualnej konieczności wnoszenia roweru po schodach.  Warto jednak także wspomnieć o tym, że rowery ze stali w ostatnich latach wracają do łask, a producenci prześcigają się w tworzeniu ciekawych stalowych ram, nawiązujących do vintage'owego stylu. Musimy jednak pamiętać o tym, że atrakcyjny wygląd roweru zwraca także uwagę złodzieja, dlatego szczególnie w mieście warto zainwestować w dobre zabezpieczenie naszych dwóch kółek i po prostu zachować ostrożność.