Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ranking najchętniej kupowanych rowerów co najczęściej wybierają internauci? cz.1

5 września 2020

Rower to ważny zakup, a być może to jest to ostatni dzwonek na zakup roweru w tym roku. Pora zastanowić się, który model spełnia Twoje oczekiwania oraz w jakim przedziale cenowym chcesz kupić rower. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący rankingu najchętniej kupowanych rowerów. 

Pierwsze pytanie brzmi: kto częściej jeździ na rowerach: kobiety czy mężczyźni? Trzeba przyznać, że odpowiedź już nie jest tajemnicą. Według rankingu, jak łatwo się można było domyślić, pierwsze miejsce w tej kategorii przysługuje mężczyznom, ponieważ mają oni 50% udział w sprzedaży rowerów, a drugie miejsce oczywiście przypada kobietom, które mają aż 40% udziału w sprzedaży jednośladów. Nie da się także zaprzeczyć, że rower staje się coraz popularniejszym środkiem komunikacji wśród kobiet, więc wyniki procentowe mogą w przyszłości się wyrównać, bądź nawet zamienić proporcjami. Pytanie jednak co z pozostałymi 10% udziału w sprzedaży rowerów? Otóż generalnie rowery dziecięce mają 7% udział, pozostałe 3% to pojazdy uniwersalne.

Warto wspomnieć, że w dzisiejszych czasach rower jest to środek transportu dla osób, które chcą sprawnie poruszać się po mieście, ominąć korki bądź zastąpić autobus. Oprócz tego rower jest modny, ponieważ promuje zdrowy styl życia. W związku z tym nie powinien dziwić fakt, iż najpopularniejszym rodzajem jednośladu ze względu na rodzaj jest rower miejski. Przede wszystkim rowery miejskie cieszą się szczególną popularnością u płci żeńskiej, dodatkowo liczba dróg dla rowerów ciągle się powiększa, stąd też można cieszyć się urokami jazdy, dbając jednocześnie o zdrowie oraz kondycję. Jakby tego było mało to miejskie modele są również stylowe, mają modne kolory i dodatki, dlatego wiodą prym u pań.

Jednak gdy weźmiemy pod lupę czynniki, które determinują panów do zakupu roweru, to z pewnością będzie to jego funkcjonalność. Generalnie przyjmuje się, że według mężczyzn jednoślad powinien też być przystosowany do jazdy po każdej nawierzchni oraz szybko nabierać prędkość. I to są właśnie główne powody, przez które mężczyźni najchętniej kupują rowery górskie i crossowe.

Jeżeli chodzi o cenę to kupujący wybierają najchętniej rowery tańsze, z niskiej i średniej półki cenowej.  Dlaczego? No cóż nie da się ukryć, że wpływ na taki stan rzeczy mają liczne kradzieże, a także ograniczone możliwości finansowe. W związku z tym większość kupowanych jednośladów mieści się w przedziale cenowym do 1 tysiąca złotych.