Trwa ładowanie proszę czekać ...

Namiot na wyprawę rowerową

30 maja 2020

Jazda na rowerze cieszy się sporą popularnością, co widoczne jest szczególnie latem. Planując sobie urlop, można pokusić się o wyprawę rowerową połączoną ze spaniem pod namiotem. Takie rozwiązanie z pewnością posiada moc zapewnienia wielu niezapomnianych przeżyć i dostarczenia odpowiedniej ilości radości. Namiot pozwala przenocować właściwie w każdym, wybranym przez nas miejscu, co znacznie zwiększa atrakcyjność takiej wycieczki.

Trzy różne rodzaje namiotów

Decydując się jednak na zakup namiotu, warto mieć na uwadze kilka informacji. Istnieją trzy różne rodzaje namiotów. Pierwszym z nich są namioty rodzinne, które charakteryzują się sporą pojemnością i osobnymi sypialniami. Może w nich spać nawet osiem osób. Są one jednak dość ciężkie, ale wydaje się, że tę cechę niweluje zaleta, jaką z pewnością jest możliwość spania w jednym miejscu. Średnio one nadają się do wycieczek rowerowych właśnie ze względu na swoją masę. Obok nich na istnieją również namioty turystyczne, które są chyba najbardziej popularne. Może w nich spać nawet kilka osób. Komfort jest tu ściśle związany z tym, na jaki model się zdecydujemy. Ich waga nie jest zbyt wysoka, przez co można je swobodnie przewozić na rowerze. Ostatni rodzaj namiotów stanowią namioty ekspedycyjne. Są one niezwykle profesjonalne i dopracowane. Sprawdzają się zarówno podczas podróży górskich, jak i innego rodzaju podróży. Zwykle posiadają dodatki takie jak fartuchy śnieżne czy zasłony przed wiatrem. Zimą z pewnością okażą się one najlepszym z możliwych wyborem.

Namiot i rower

Wybierając namiot na wyprawę rowerową powinniśmy wziąć pod uwagę to, czy składa się on z trzech części, które spełniają kluczowe funkcje. Najważniejszy jest tropik, który ma za zadanie osłonięcie przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, do których z pewnością zaliczyć można deszcz czy śnieg. Tkaniny, z których wykonany jest namiot muszą być wodoodporne, a podłoga i sympatia powinny dobrze radzić sobie z przepuszczaniem pary wodnej, jednocześnie nie pochłaniając wilgoci. Niepowlekana, cienka tkanina nylonowa sprawdzi się w tej roli doskonale, gdyż niezwykle szybko schnie i jest dość odporna. Ponadto namiot powinien być stosunkowo lekki, aby przewożenie go na rowerze nie było zbyt problematyczne.