Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak kupić tanio sprzęt?

17 lipca 2020

Ostatnimi czasy weekendowe wypady w góry stają coraz to bardziej popularną rozrywką wśród Polaków. Zresztą nie ma się co dziwić, ponieważ Polskie góry są naprawdę piękne i przyciągają turystów z wszystkich stron. Poza samymi górami możemy pochwalić się przecież także pysznym jedzeniem, dobrym alkoholem oraz niepowtarzalnym, góralskim klimatem, który chociaż raz w życiu na pewno każdy z nas poczuł na własnej skórze. Pomimo to wiele osób waha się przed wyjazdem w góry ze względu na wysokie koszty sprzętu.

Trzeba przyznać, że niestety, ale taki sprzęt jak spodnie, buty czy narty potrafią być bardzo drogie. Jeśli nie wierzycie to wystarczy wejść na jeden z wielu sklepów górskich by się o tym przekonać, ale jednak są sposoby by tanio zaopatrzyć się w dobry i tani sprzęt. Poniżej znajdziesz krótki oraz praktyczny poradnik na ten temat.

Bardzo często, w przypadku, gdy rzeczywiście bardzo rzadko jesteśmy w górach to być może bardziej opłaca nam się sprzęt wypożyczyć? Zdecydowanie powinniśmy dobrze przemyśleć tą opcję, ponieważ wtedy mamy pewność, że sprzęt jest w bardzo dobrym stanie i zadbany (jeśli pożyczamy go z porządnego sklepu). Poza tym nie da się ukryć,  że dodatkowo jest to duża oszczędność w porównaniu do zakupu wszystkiego na raz.

Kolejnym, interesującym rozwiązaniem jest także zakupu sprzętu używanego, ponieważ nie zawsze musimy kupować sprzęt prosto ze sklepowej półki. Tak naprawdę okazuje się, że wystarczy przejrzeć oferty na allegro czy innych serwisach jak np. gumtree, po by znaleźć tam setki aukcji używanego sprzętu górskiego. Rzecz jasna musimy być przygotowani na to, że bardzo często jest on w różnym stanie, ale warto cierpliwie śledzić aukcje i polować na sprzęt w dobrej jakości. Bardzo istotne jest to, że takie oferty pojawiają się co jakiś czas i warto być czujnym, ponieważ są to prawdziwe okazje.

Warto przemyśleć także kupno sprzętu górskiego na raty, w przypadku, gdy planujemy regularnie wybierać się w góry i chcemy kupić własny sprzęt, a przerażają nas koszty. Przede wszystkim w ten sposób nie będzie to taki szok dla naszego portfela i spokojnie będziemy w stanie sobie spłacać raty, a w międzyczasie korzystać będziemy z uroku naszych gór. Powinniśmy jednak wiedzieć, że na niektórym sprzęcie nie warto oszczędzać, między innymi dlatego, że dobre buty górskie są po prostu nieocenione, nawet jeśli są czasem drogie. No cóż, jak widać mamy kilka różnych możliwości, jeśli chodzi o zakup sprzętu, a nie tylko kupowanie nowych, najdroższych rzeczy z najwyższej półki. Przede wszystkim powinniśmy wybrać opcję najlepszą dla siebie i nie zapominać, że sprzęt nie zawsze musi być najdroższy, ponieważ czasem tańsze odpowiedniki spiszą się równie dobrze, a będzie to spora oszczędność dla naszego portfela.