Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jaki kupić namiot?

5 czerwca 2020

Urlop wypoczynkowy pod namiotem jest niewątpliwe dużą atrakcją zarówno dla rodzin z dziećmi czy dla przyjaciół. Planując urlop pod gołym niebem należy zadbać o wszystkie detale, które pozwolą maksymalnie spożytkować czas i umożliwią komfortowy odpoczynek na łonie natury. Przed każdym wyjazdem na biwakowanie pojawia się jednak zasadnicze pytanie : Jaki namiot byłby najlepszy? Jest to koszt nawet kilkuset złotych, dlatego zanim padnie decyzja dotycząca zakupu trzeba wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii.

Namiot a pory roku

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się namioty, przeznaczone do użytku w czasie wiosennym. Mimo, że istnieją tylko pewien czas, zdążyły w szybkim tempie osiągnąć popularność. Cechą charakterystyczną takich namiotów są duże oczka, które umożliwiają swobodny przepływ powietrza. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom chronią przed owadami, piaskiem oraz wiatrem. Nie jest to jednak dobra alternatywa w czasie burz. Namiot w każdym momencie może odlecieć. Koszt namiotu : do 100 zł.

W sklepach możemy spotkać namioty, których z powodzeniem można używać wczesną wiosną, latem i późną jesienią. Są od poprzedników dużo bardziej wytrzymałe i oferują dobrą równowagę oraz odpowiednią termoochronę. Ich cena jest stosunkowo wyższa  i waha się w granicach od 150 – 200 zł.

Trzecią i już ostatnią grupę stanowią namioty dopasowane do każdej pory roku. Zaprojektowane zostały w taki sposób, aby chronić przed groźnym wiatrem, mrozem, upałem czy śniegiem. Posiadają panele siatkowe ułożone tuż przy ziemi, co utrudnia wentylację powietrza. Stanowią one jednak najlepsze schronienie zwłaszcza podczas nieprzewidzianych i silnych warunków atmosferycznych. W tym wypadku cena namiotu to wydatek kilkuset złotych.

Dodatkowe wyposażenie

Trzeba liczyć się z tym że wyposażenie dodatkowe wiąże się z kolejnymi kosztami i nie jest ono małe. Należą do niego : przedsionek , okna, kieszenie, elementy odblaskowe, zestaw naprawczy, mata podłogowa i najważniejsze szpilki, które często potrafią znikać.

Wielkość ma znaczenie

Pierwsza cecha to wielkość namiotu. Zastanów się nad rozmiarem swojej grupy , czy przyda się dodatkowe miejsce do spania lub sprzętu , czy zabierasz w podróż swojego zwierzaka, a może osoby z Twojego otoczenia mają klaustrofobię ? Wszystko sprowadza się do jednego wyspany człowiek to szczęśliwy człowiek.