Trwa ładowanie proszę czekać ...

Kupno namiotu - na co zwrócić uwagę?

27 maja 2020

Zbliżają się wakacje, nadchodzi czas wymarzonego relaksu. Biegamy po sklepach sportowych zaopatrując się w niezbędne rzeczy do biwakowania. Zanim posłuchamy sprzedawcy u którego chcemy kupić nasz pierwszy namiot warto zapoznać się z poniższym artykułem .  

Na samym wstępnie należy zadać sobie pytanie, czy namiot ma nam służyć jeden sezon czy przez kilkanaście następnych. Jeśli zdecydujemy, że nie będzie to jednorazowy zakup warto zainwestować w namioty marki marabut. Są to wysokiej jakości produkty serwisowane nawet po upływie okresu gwarancji. Wilgotny tropik od środka, co robić?

By takie zjawisko nie spędzało nam snu z powiek zalecamy zastosowanie jak najlepszej wentylacji poprzez uchylenie wejścia na noc. Najlepiej sprawdzają się w tej roli namioty dwudrzwiowe. Aby nasz namiot był wodoodporny należy zwrócić uwagę nie tylko na materiał, z którego został on wykonany, ale także na właściwe podklejenie w nim szwów. Bardzo istotna jest także podłoga. Namioty produkowane trzydzieści lat temu posiadały niezwykle mocną, aczkolwiek ciężką podłogę. 

Obecnie są one bardzo lekkie, wiec musimy zwracać szczególną uwagę na rodzaj podłoża, na którym zamierzamy urządzić biwak. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest nabycie specjalnej plandeki pod namiot.  Z czasem nasz tropik utraci kolor. Przyczyną tego zjawiska jest niesłychanie silne promieniowanie słoneczne. Rozbijając obozowisko pamiętajmy by namiot znajdował się w zacienionym miejscu, co skutecznie przyczyni się do przedłużenia jego żywotności.

Obecni producenci namiotów wykonują tropiki z nylonu albo z poliestru. Eksperci namiotów marki marabut wybrali ten drugi materiał, którego największą zaletą jest zerowa wodochłonność. Po deszczu tropik nam nie osiada, jak to się dzieje  w przypadku nylonu. Kolejną zaletą poliestru jest bardzo duża odporność na promieniowanie słoneczne. Namioty marabut posiadają zewnętrzny tunel za pomocą którego połączona jest sypialnia z tropikiem. Daje to gwarancje zawsze suchego i komfortowego snu.